Viimased Uudised

PEUGEOT MUDELITE NIMETUSTE PÕHIMÕTTED

Postitatud 30. jaauar 2013

Et klientidel üle maailma oleks lihtsam Peugeot mudelivalikust aru saada on Peugeot mudelite numeratsioonil ühtsed põhimõtted.


Peugeot mudelite numeratsioon on läbi aegade toimunud järgmistel põhimõtetel:
-    Esimene number tähistab sõiduki suurust ja kategooriat 
-    Keskmine 0 näitab, et tegemist on Peugeot mudeliga, markeerides Peugeot „geneetilist koodi“. 
-    kahe nulliga markeeritakse mudelid,  mis on kõrgema kerekonstruktsiooniga (näiteks 3008, 4008 ja 5008) 
-    Viimane number tähistas seni sõiduki põlvkonda. Edaspidi aga tuleb kõikidel uutel mudelitel alati viimaseks numbriks 1 või 8. Täna 8’ga lõppevad mudelid säilitavad ka peale mudeliuuendust lõppnumbri 8.

Vastupidava ja ökonoomse omaaegse 201 eeskujul tähistab number 1 Peugeot soodsama hinnaga mudeleid, mis on samas kauni disainiga  praktilised ja mitmekülgsed. Juba jaanuaris Eesti turule jõudev 301 saab olema selle kinnituseks. 

Spetsiaalselt klientide uuenenud ootustele vastamiseks loodud prestiižsed mudelid hakkavad lõppema 8’ga. 7’ga lõppevad mudelid saavad pärast uuendamist viimaseks numbriks 8. Kõik need mudelid, mis juba lõppevad 8’ga, nagu 208, 308, 508, 3008, 4008, 5008  säilitavad oma numbri ka siis, kui neid mudeleid uuendatakse. 
8’ga lõppevate mudelite nimistusse lisandub 2013 aastal ka täiesti uus crossover 2008.

Erinevaid keretüüpe tähistavad sümbolid  CC  (kupee kabriolet) ja SW (station wagon ehk universaal) jäävad kehtima ka edaspidi.

Peugeot pani aluse keskel asuva nulliga kolmest numbrist koosnevale süsteemile aastal 1929 mudeliga 201. 
201, Peugeot’ kahesaja seeria esimene projekt, osutus majanduslikult raskel perioodil Peugeot’ jaoks päästjaks. Selle mudeli lansseerimiseks kasutusele võetud tööstuslikud ressursid aitasid kaasa Peugeot margi laienemisele ning Peugeot sõidukitest said uuenduslikkuse, elegantsi, säästlikkuse ja vastupidavuse sümbolid.