Viimased Uudised

Peugeot tutvustab uudset HYbrid Air tehnoloogiat

Postitatud 07. märts 2013

Genfis viibiv Peugeot Baltic’ turundusjuht Kerli Maro kirjeldas, et Peugeot 2700 ruutmeetrise väljapaneku üheks tõmbenumbriks on 2008 HYbrid Air mudel, mis demonstreerib täiesti uut tehnoloogiat. 

„Hybrid Air Tehnoloogia eesmärk on saavutada kütusekulu vaid 2 liitrit 100-le kilomeetrile, ning mille hind oleks võrreldav tänaste tavaliste autodega, ehk et ökonoomsed ja keskkonnasäästlikud autod oleksid jõukohased inimestele igal pool maailmas, ka ilma riiklike dotatsioonideta,“ rääkis Maro. 

HYbrid Air tehnoloogia on täielikult Peugeot poolt välja arendatud, sealjuures on selle väljatöötamisel esitatud 80 patenditaotlust. Tehnoloogia tugineb eeskätt lennukitööstuse kogemustele, mis on turvaline ja töökindel ning mille juures ei kasuta laadimist vajavaid ning kaalu lisavaid kalleid akusid. 

Õhu-režiimil olles ei kasuta auto liikumisel tilkagi bensiini ega erita CO2 pääste, ning on sobilik eriti linnaliikluses. Bensiini-režiimil olles veab autot edasi uue põlvkonna 1.2 VTi mootor. Kombineeritud režiim on kasutusel kiirendusteks ja stardiks. Kuna 80% linnasõitudest toimuvad ZEV-režiimis (zero emisson), võimaldab HYbrid Air tehnoloogia säästa koguni kuni 45% kütusekulu linnasõitudel. Automatiseeritud režiimivahetused tagavad omakorda juhile vajaliku mugavuse, kirjeldas Maro. 

Esitletav mudel on saavutanud kütusekulu vaid 2,9 liitrit ja 69g CO2 pääste 100 km kohta, turule peaksid HYbrid Air mudelid jõudma 2016. aastal. 

Lisaks uutele hübriidtehnoloogiatele esitleb Peugeot Genfis uudismudelit, stiilset crossoverit 2008, mis Eestis saabub müügile juba maikuus. Samuti uuendatud 208 seeriat ning ideeautosid Onyx ja RCZ R Concept.  Kokku on Peugeot’l väljas 31 autot. 

1810. aastal asutatud Peugeot toodab liikumisvahendeid alates jalgratastest kuni tarbesõidukiteni ning on üks maailma juhtivaid autotootjaid, olles esindatud 160. riigis ja müües aastas ligemale 2 miljonit autot. Peugeot on Eestis neljas enim-müüdud automark ning Peugeot 508 ja Peugeot 208 on valitud vastavalt Eesti 2012 Aasta Autoks ja 2013 Aasta Rahvaautoks. 50-aastase kogemusega KW Bruun on Peugeot’ ametlik maaletooja Eestis, Lätis, Leedus, Taanis, Rootsis ja Islandil ning müüb kokku ligemale 40 000 Peugeot’ sõidukit aastas.