Viimased Uudised

Uut Peugeot linnamaasturit 2008 saadab Euroopas suur müügiedu

Postitatud 02. juuli 2013

Peugeot uue kompaktse linnamaasturi 2008 järele on Euroopas suur nõudlus – kaks kuud peale sõiduki turuletulekut on tehasele esitatud koguni 26 000 tellimust. Peugeot teatas vajadusest tootmisvõimsust kahekordistada ning palkab oma Prantsusmaa tehasesse juurde 200 uut töölist.

 

Peugeot Baltic turundusjuht Kerli Maro sõnul on Peugeot 2008 oma kõrge kliirensi ja väikese gabariidiga enim hinnatud just linnainimeste seas, kes sõidavad muutlikes tingimustes ning tihedas linnaliikluses. „Selle sihtgrupi autovajadused on seni olnud turul suhteliselt katmata ning eeldatavasti see ongi põhjustanud nii suure huvi Peugeot 2008 vastu. Auto on hea omadustega sõitmaks ka keerulistes ilmastikuoludes samas aga piisavalt kompaktne, et kaubanduskeskuste lähedal mugavalt parkida,“ rääkis Maro.

 

Kasvava nõudluse rahuldamiseks võttis Peugeot’ Prantsusmaa Mulhouse’i tehase juhtkond vastu otsuse tootmistempot järgnevate kuude jooksul ligi kahekordistada – praeguse 310 sõiduki asemel ööpäevas plaanitakse septembri keskpaigas toota juba 520 autot ning oktoobri keskpaigas koguni 615 autot ööpäevas. Mahtude tõstmisega luuakse tehasesse järgnevate kuude jooksul 200 uut töökohta ning uusi sõidukeid hakatakse valmistama kahes vahetuses.

 

Dünaamilise välimuse ning kvaliteetsetest materjalidest valmistatud crossoverit saab tellida neljas erinevas varustusastmes. Seni Euroopas tellitud 26 000 sõidukist on koguni 73% kahes kõrgemas varustusastmes. Valida on kahe bensiini- või kahe diiselmootori vahel, millest ökonoomseim e-HDi mootor kulutab keskmiselt vaid 3.8 liitrit kütust sajale kilomeetrile.

 

Eesti turule jõudis 2008 mai lõpus. Uue mudeli hind algab 13 750 eurost, Peugeot Liisingu kuumakse vaid alates 139 eurost. Proovisõite saab broneerida kodulehel www.peugeot.ee/2008