Järgmise põlvkonna Peugeot 2008

Järgmise põlvkonna Peugeot 2008 jõuab turule oma klassi esimese elektrilise linnamaasturina.

Peugeot esitles täna uut, ruumikat ja senisest efektiivsemat Peugeot 2008 linnamaasturit, mis jõuab peagi müügile nii elektri-, bensiini- kui diiselmootoriga.

“Peugeot on täielikult üle minemas uude elektrifitseeritud ajastusse. Järgmise põlvkonna Peugeot 2008 linnamaastur pakub vabadust valida kolme tüüpi mootorite vahel: täiselektriline, bensiin ja diisel, mis kõik pakuvad elegantset, kuid võimsat sõidukogemust. Lähitulevikus saab see normiks kõigile uutele Peugeot’ sõidukitele,” lausus Peugeot Baltikumi tegevjuht Andrus Kuus.

Uue ajastu sõiduelamus

Tänu CMP platvormile (Common Modular Platform) põhineb uus Peugeot 2008 linnamaastur mitmel jõuallikal. See on Peugeot esimene linnamaastur, mille mootori tüüp on kliendil võimalik valida vastavalt oma individuaalsetele vajadustele ja kasutusharjumustele: 100% elektriline mootor mugavateks ja keskkonnasäästlikeks linnasõitudeks, bensiin teravama sõiduelamuse otsijatele või ökonoomne diiselmootor pikemate vahemaade läbimiseks.

Uue 2008 elektrimootor on saadaval võimsusega 100 kW (136 hj) ja pöördemoment on 260 Nm. Suure 50kWh kogumahutavusega aku võimaldab uue WLTP-standardi kohaselt läbisõitu kuni 310 km. Aku laadimisvõimsus on garanteeritud vähemalt 70% ulatuses kuni 8 aastat või läbisõiduni 160 000 km.

Oma klassi parim varustus

Peugeot 2008 uue põlvkonna 3D i-Cockpit koos premium klassi autodele omaste juhiabisüsteemidega teeb autost oma klassi parima varustusega linnamaasturi.

3D iCockpit kuvab mitmekülgset informatsiooni nii auto kui käimasoleva sõidu kohta juhi vaatevälja, mis üheskoos suure puutetundliku HD ekraani ja kompaktse rooliga tagab lisaks turvalisusele parema manööverdamisvõimekuse ning sõidutunnetuse. Vastavalt varustustasemele on sõiduelamust täiendatud hulga uuenduslike juhiabisüsteemidega, muuhulgas:

  • Drive Assist plus, mis võimaldab peaaegu autonoomse sõidu. Süsteemis on kombineeritud sõiduraja hoidja ja adaptiivne püsikiiruse hoidja Stop & Go automaatse pidurdus- ja kiirendusfunktsiooniga
  • Park Assist automaatne parkimissüsteem, mis tagab täpse manööverdamise parkimiskohale või sealt välja sõitmise isegi väga kitsastes oludes (vaid 60 cm vahe teise autoga)
  • Uusima generatsiooni automaatne hädapidurdussüsteem, mis tuvastab ka jalakäijad ja jalgratturid nii päevavalguses kui öösel, kiirusvahemikus 5 – 140 km/h
  • Laiendatud liiklusmärkide tuvastussüsteem (lisaks kiiruspiirangutele ka STOP ja “Ühesuunaline tee”)

Nii nagu nutitelefonid on saanud meie igapäevaelu oluliseks osaks muudes valdkondades, on ka uue põlvkonna Peugeot 2008 võimeline mobiiltelefoni olulisimate funktsioonidega ühenduma. Keskkonsooli HD ekraan on MirrorScreen võimekusega, mis annab võimaluse ühendada oma telefon autoga läbi MirrorLink™, Apple CarPlay™ või Android Auto™ rakenduste.

Uuenduslik ja praktiline

Uus Peugeot 2008 on klassikaliste linnamaasturite proportsioonidega ja jõulise disainiga. Esiosa ilmestavad vertikaalse paigutusega täis – LED päevasõidutuled, millest on saanud viimaste Peugeot’ mudelite kaubamärk.

Maasturi pikkus on 4,30 meetrit ja teljevahe 2,60 meetrit, mis annab ka mugava 434-liitrise pagasiruumi – olenemata mootorist, kaasa arvatud täiselektrilisena. Ka tagaistmetel reisijatele on tagatud piisav ruum, mis teeb Peugeot 2008’st mitmekülgse ja praktilise auto.

Lisaks tavapärasele pakkumisele jõuavad kerevärvide valikusse toonid Elixir Red, Vertigo Blue ja uus eksklusiivne metallikvärv Fusion Orange.